SKUP SAMOCHODÓW VW VOLKSWAGEN

 

O MARCE :

 

Volkswagen ['f?lks?va?g?n, wymowa: folkswagen] - marka samochodów produkowanych przez niemiecką firmę Volkswagen AG. W dosłownym tłumaczeniu znaczy "Samochód ludu".

Historia koncernu Volkswagen rozpoczęła się 17 stycznia 1934, kiedy to Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa. Była to odpowiedź na oczekiwania Hitlera, który domagał się taniego, rodzinnego samochodu. W zamyśle, Hitler chciał odciążyć kolej, która była z roku na rok coraz bardziej niewydolna. Po wielu zbudowanych prototypowych modelach (konkretnie było ich 9) zatwierdzono w 1938 do produkcji seryjnej w przyszłej fabryce VolkswagenWerk GmbH projekt "Porsche typ 60". O prawdziwości tych zapowiedzi miała świadczyć oficjalna uroczystość państwowa, jaka odbyła się 26 maja 1938 w Fallersleben (Dolna Saksonia). Wtedy to położono kamień węgielny pod budowę przyszłej fabryki KdF-wagena (Kraft durch Freude-wagen), jak wtedy ochrzcił "niemiecki samochód ludowy" Adolf Hitler. Oficjalna produkcja KdF-wagena (późniejszego Volkswagena) w wersji cywilnej ("garbusa") rozpoczęła się 11 lipca 1941 i zakończyła 7 sierpnia 1944. Łącznie w różnych wersjach nadwoziowych (kabriolet, sedan i kabrio-limuzyna) zakłady KdF-wagen Stadt wyprodukowały 630 sztuk. Pozostałe odmiany KdF-wagena (Schwimmwagen typ 166 - amfibia, Kubelwagen typ 82 - łazik terenowy, oraz wojskowy "garbus" typ 92, 82E i w wersji z napędem 4x4 jako typ 87) były przeznaczone dla armii niemieckiej. Ale cywilne KdF-wageny z lat 1941-1944 po II wojnie światowej uznano za prototypy, pomimo że niczym nie różniły się od pierwszych powojennych Volkswagenów "garbusów" produkowanych do 1949.

 

źródło : wikipedia.org

 

SKUP VW VOLKSWAGEN

 

OFERTA :

 

Posiadasz samochód marki VW VOLKSWAGEN ? Interesuje Cię sprzedaż auta ? Trafileś idealnie, prawdopodobnie najlepsza oferta skupu aut marki VW VOLKSWAGEN w internecie. Interesuje nas zakup każdego samochodu w/w marki. Płacimy najlepiej - każdy model samochody wyceniamy indywidualnie, skontakuj się z Nami teraz a otrzymasz natychmiastową wycenę pojazdu, dojedziemy bezpłatnie na miejsce, kupujemy w każdym stanie : ładne i zadbane, uszkodzone i powypadkowe, oferujemy również skup starych modeli marki VW VOLKSWAGEN . Mieszkasz w mieście VW VOLKSWAGEN i chcesz sprzedać VOLKSWAGEN ? Zadzwoń teraz !

 

 

JAKIE MODELE ?

 

Beetle Bora Caddy Corrado Eos Fox (Garbus Golf Golf GTI Plus Jetta Lupo Multivan New Beetle Passat Passat CC Phaeton Polo Scirocco Sharan Tiguan Touareg Touran Transporter Vento